Vishay ALSR0518R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18ohm, 9.4868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
401
Authorized Distributors
3
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Ohmite25J18RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J18R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J18RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 7.3485V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 18ohm, 4.2426V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 18 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
ALSR05 18 5% E12 e3