Vishay ALSR05150R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,872
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J150E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J150
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J150E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 150ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 150Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 150ohm, 19.365V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Wirewound; 150 Ohms; 10 W @ degC; 5%; Axial Leaded; 30 ppm/ degC
描述
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 150Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 150 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
150¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm