Vishay ALSR0510R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.0711V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
25,729
Authorized Distributors
5
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Ohmite25J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.4772V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J10R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 10 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
Alsr05 10 5% E12 E3 Rohs Compliant: Yes |Vishay ALSR0510R00JE12
10¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm