Vishay ALSR0110R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.1623V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite21J10RE
RESISTOR, WIREWOUND,10 OHMS,1 W,+/-5%,AXIAL, VITREOUS,75 V,24 GA.,1.5",20 SERIES
Ohmite23J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.0711V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.4772V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.477V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.110Diax0.406L 2.79mmx10.31mm 1W 10Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 10 Ohm 5% 1W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
10¦¸ ¡À5% 1W ¡À30ppm/¡æ 10.31mm