Vishay AC01000009100JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 910ohm, 30.1662V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.65W, 910ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001001JAC00 Through Hole Resistor, 1 kohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JA910R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 910ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT910R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 910ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP8-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 910ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 910Ohms 100/ +180ppm/C
Wirewound Axial Resistors 1watt 910ohms 5%
910¦¸ ¡À5% 1W 100ppm/¡æ~180ppm/¡æ 11mm
RESISTOR, WIREWOUND, 910OHM, 1W, 5%; Resistance:910ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:30V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes