Vishay AC04000001001JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
TME
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
VISHAY AC03000001001JAC00 Through Hole Resistor, 1 kohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Stackpole ElectronicsRSMF3JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 910ohm, 30.1662V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JB1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR03J1K0TB
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT910R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 910ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR AC 0.217Diax0.650L 5.50mmx16.50mm 4W 1kOhm 100/ +180ppm/C
Res, 1K, 4W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Vishay AC04000001001JAC00
Res Wirewound 1K Ohm 5% 4W 100ppm/°C to 180ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack