Vishay 293D336X0020C2TE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2312
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Stock
31,500
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Leakage Current
6.6 µA
6.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491C336M016AT
Cap Tant Solid 33uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D336M016AT
Cap Tant Solid 33uF 16V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.8 Ohm 125C T/R
33UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 V DC +/-10%, 293D SERIES
Yageo GroupT491C336M020AT
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC336M010RNJ
Cap Tant Solid 33uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC336M020RNJ
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.5 Ohm 125C T/R
描述
293D Series 33 uF ±20 % 20 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
293D336X0020C2Te3 Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D336X0020C2TE3
33¦ÌF ¡À20% 20V 1¦¸ 2312 6mm*3.2mm*2.79mm