Vishay 293D336X9020C2TE3
33UF SMD Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 20 V DC +/-10%, 293D Series
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
80,124
Capacitance
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
6.6 µA
6.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491D336K020AT
Cap Tant Solid 33uF 20V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C336K016AT
33UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491C336K020AT
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTPSC336K020R0300
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.3 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.2 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2413
描述
Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1 Ohm 125°C T/R
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2312
293D Series 33 uF ±10% 20 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
CAPACITOR, TANTALUM, 20V, 33UF; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:20V; Effective Series Resistance:1ohm; Series:293D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:3.2mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:6mm; Leakage Current:6.6µA; Reel Quantity:500; Termination Type:SMD