Vishay 293D105X9020A2T
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页16 年前
Arrow Electronics
Garrett
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
60,634
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8.4 Ω
9 Ω
9 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date1998-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupT491A105M010AT
Cap Tant Solid 1uF 10V A CASE 20%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 10 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJA105M016SNJ
Cap Tant Solid 1uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 11 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 1uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 10 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJA105K025SNJ
Cap Tant Solid 1uF 25V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 8 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
描述
Cap Tant Solid 1uF 20V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T/R
CAP TANTALUM 1.0UF 20V 10% A-CASE SMD
1¦ÌF ¡À10% 20V 8.4¦¸ 3216-18 3.2mm*1.6mm*1.6mm
Tantalum Capacitor; Tantalum Cap Type:Solid; Capacitance:1uF; Capacitance Tolerance:+/- 10 %; Working Voltage, DC:20V; Package/Case:3216-18; Capacitor Terminals:Surface Mount (SMD, SMT); ESR:8.4ohm; Dissipation Factor:4% RoHS Compliant: No