Yageo Group T491A105M010AT
Cap Tant Solid 1uF 10V A CASE 20%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 10 Ohm 125C T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-39.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
29,261
Capacitance
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 Ω
9.6 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXTAJA105M016SNJ
Cap Tant Solid 1uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 11 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Cap Tant Solid 1uF 16V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 10 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Smd Tantalum Capacitors 1.00Uf 10.0V Rohs Compliant: Yes |Kemet T491A105M010AT
1206 (3216Metric) T491 10V 1muF ±20% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1¦ÌF 2000h@ 125¡ãC ¡À20% 10V 10¦¸ 1206 3.2mm*1.6mm*1.8mm
MOLDED,SMT,1UF,10V,20%,A CASE, 5K<AZ