Vishay 173D106X9015W
Cap Tant Solid 10uF 15V 10% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
130
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 Ω
3.2 Ω
Leakage Current
1.2 µA
1.2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 10uF 15V 20% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Yageo GroupT322C106K025AS
Cap Tant Solid 10uF 25V 10%( 4.57 X 8.76mm) Axial 125C Bulk
Cap Tant Solid 10uF 10V 20% (2.79 X 7.37mm) Axial 125°C Ammo Pack
Yageo GroupT322C106J020AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 5% +Tol, 5% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 10uF 20V 20% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Through Hole Mount