Vishay 173D106X0020W
Cap Tant Solid 10uF 20V 20% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,697
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Molded
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.9 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupT350E106M025AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 10uF 25V 20% (5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C T/R
Yageo GroupT355E106M025AT
Cap Tant Solid 10uF 25V 20%( 5.5 X 10.2mm) Radial 3.18mm 125C Bulk
Cornell DubilierTDC106M025NSF-F
Cap Tant Solid 10uF 25V 20% (6.35 X 12.7mm) Radial 3.17mm 125C Bulk
KYOCERA AVXTAP106M025CCS
Cap Tant Solid 10uF 25V 20% (5.5 X 10.5mm) Radial 5mm 2.5 Ohm 125°C Bulk
KYOCERA AVXTAP106K025CRW
Cap Tant Solid 10uF 25V 10% (5.5 X 10.5mm) Radial 5mm 2.5 Ohm 125°C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount