Vicor VTM48EH120T010B00
VTM 48EH Series 26V - 55V Input Voltage Transformation Module
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.12%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,434
Authorized Distributors
3
Case/Package
Module
Module
Number of Pins
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
26 V
26 V
Max Input Voltage
55 V
55 V
Output Voltage
Output Current
Output Power
Isolation Voltage
2250 Vrms
2250 Vrms
Efficiency
94.7 %
95 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2014-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Sine Amplitude Converter 1-OUT 6V 40A 240W Through Hole 60-Pin Full Chip
DC DC CONVERTER 6V 240W Voltage Transformation Module DC DC Converter 1 Output 6V 40A 26V - 55V Input
120 W 26 to 55 V Input 6 V Output 20 A Half VI-Chip VTM Current Multiplier
描述
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 6.5V to 13.8V 10A 135W 28-Pin Half-Chip Tray
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Func, 1 Channel, Hybrid
Remote On/Off,OCP,OTP,OVP,SCP 1.6MHz 94.7% 135W 10A 12V 1 55V 26V Fixed HALF-CHIP
Sine Amplitude Converter 1-OUT 12V 10A 120W Surface Mount 12-Pin Half Chip