United Chemi-Con ESRG6R3ELL221MF07D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
数据表
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页11 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,171
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
133 mA
103 mA
103 mA
Height - Seated (Max)
7.874 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
相关零件
NichiconUSR0J221MDD
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 120mA 2000 hr Bulk
NichiconUSA0J221MDD
220uF 6.3V 卤20% 195mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-0JM221
Panasonic ECA0JM221 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECEA0JKA221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-0JM221B
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 240mA 2000h 85C Ammo Pack
描述
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 133mA 1000h 85°C Bulk
Bulk / Capacitor, Aluminum, 6.3 V, Cap.220 , Dia.6 , Leng.7
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL