Nichicon USA0J221MDD
220uF 6.3V 卤20% 195mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA0J221MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUSR0J221MDD
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 120mA 2000 hr Bulk
NichiconUSP0J221MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESRG6R3ELL221MF07D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
NichiconUST0J221MDD
PanasonicECE-A0JKA221I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A0JKA221B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3VDC 220uF SU SU BI-POL
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
7mmL, For General Purposes Lead Type, 220 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon USA0J221MDD