United Chemi-Con ELXM251VSN271MP35S
Cap Aluminum Lytic 270uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1080mA 7000h 105C
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Datasheet3 页15 年前
United Chemi-Con
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Stock
3,275
Capacitance
270 µF
270 µF
Mount
Screw
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
1.08 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPT2D271MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 200V 270muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKMS251VSN271MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
Cap Aluminum Lytic 270uF 200V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 870mA 2000h 105C Bulk
Cap Aluminum Lytic 270uF 250V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1100mA 3000h 105C Bulk
Cornell Dubilier381LX271M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKXJ201ELL271MLN3S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
±20% 1.08A@120Hz 10mm 250V 270uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
SERIES: LXM; VOLT: 250; CAP: 270; DIA X LENGTH: 22X35; PACKAGING: SNAP-IN
270¦ÌF 250V ¡À20% 10mm 7000h@ 105¡ãC 1.08A@ 120Hz,1.62A@ 50kHz ,D22xL35mm , 35mm*37mm
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP TH