Nichicon LGN2E271MELZ25
Cap Aluminum Lytic 270uF 250V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1100mA 3000h 105C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,003
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.1 A
1.11 A
1.11 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.5082 mm
27.5082 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier381LX271M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU2F271MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXLGU2D271MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 200V 270muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
KYOCERA AVXLGU2D271MELZ
Cap Aluminum Lytic 270uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1100mA 3000h 105C Bulk
Cornell DubilierSLP271M200A1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 270uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 22X25
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 250volts 270uF 105c 22x25x10L/S
卤20% 1.1A@120Hz 10mm 250V 270uF Plugin,D22xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
270¦ÌF 250V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.1A@ 120Hz,1.65A@ 50 kHz ,D22xL27mm , 22mm*25mm*27mm