United Chemi-Con APXK2R5ARA331ME61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.016 Ohm 3500mA 15000h 105C T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet2 页4 年前
IHS
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,301
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
16 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
3.5 A
3.9 A
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
6.096 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
相关零件
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (6.3 X 4.2mm) SMD 0.016 Ohm 3500mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2626
Wurth Elektronik875105144010
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Cap Aluminum Polymer 330uF 4VDC 20%( 6.3 X 5.7mm) SMD 0.014 Ohm 3.16A 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXE6R3ARA331MF61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.017 Ohm 3390mA 2000h 105°C T/R
Wurth Elektronik875115150003
WCAP-PSHP Aluminum Polymer Capacitors
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2321
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
SERIES: PXK; VOLT: 2.5; CAP: 330; DIA X LENGTH: 5X6; PACKAGING: TAPED
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD