United Chemi-Con APXF2R5ARA331ME61G
Radial aluminum capacitor 20% 330muF 2.5V
数据表
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet2 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.89%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,367
Authorized Distributors
3
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
16 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
3.9 A
3.5 A
Height - Seated (Max)
6.096 mm
5.7912 mm
相关零件
United Chemi-ConAPXF6R3ARA331MF61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.01 Ohm 3900mA 15000h 105°C T/R
United Chemi-ConAPXK2R5ARA331ME61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.016 Ohm 3500mA 15000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXG160ARA331MHA0G
Cap Aluminum Polymer 330uF 16VDC 20% (8 X 10mm) SMD 0.021 Ohm 3400mA 15000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.009 Ohm 4500mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2626
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2626
描述
CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD