United Chemi-Con APXF4R0ARA331MF61G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount,...
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页11 年前
United Chemi-Con
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.64%
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,718
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
15000 hours
Ripple Current
3.9 A
3.16 A
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.01 Ohm 3300mA 2000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2626
United Chemi-ConAPXK2R5ARA331ME61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.016 Ohm 3500mA 15000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXF6R3ARA331MF61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.01 Ohm 3900mA 15000h 105°C T/R
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20%( 8 X 6.7mm) SMD 0.009 Ohm 4500mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPXE4R0ARA331MF61G
Cap Aluminum Polymer 330uF 4V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.015 Ohm 3160mA 2000h 105°C T/R
描述
4V 330uF Polymer ±20% 10mΩ 3.9A@100kHz SMD,D6.3xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
330¦ÌF 4V ¡À20% 10m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 3.9A@ 100 kHz SMD 6.6mm*6.6mm*5.8mm
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V SMD