United Chemi-Con APSC2R5ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 15000h 105C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页15 年前
United Chemi-Con
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,184
Authorized Distributors
5
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
5 mΩ
5 mΩ
Life (Hours)
15000 hours
2000 hours
Ripple Current
6.1 A
630 mA
630 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5600mA 2000h 105C T/R
NichiconRS80E561MDN1
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial aluminum capacitor 20% 560muF 2.5V
NichiconRE50E561MDN1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSK2R5ELL561ME08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 uF, 2.5 V, Radial Leaded, 7000 uohm
United Chemi-ConAPSF2R5ELL561MF08S
描述
Bulk / Capacitor, Aluminum, 2.5 V, Cap.560 , Dia.8 , Leng.8
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
2.5V 560uF Polymer ±20% 7mΩ 6.1A@100kHz Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS