Nichicon RE50E561MDN1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole...
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页4 年前
Datasheet2 页16 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon RE50E561MDN1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,561
Authorized Distributors
3
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
15000 hours
Ripple Current
630 mA
6.1 A
6.1 A
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2011-01-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5600mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSC2R5ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 15000h 105C Bulk
NichiconPLF0E561MCO1
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 4800mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConAPSF2R5ELL561MF08S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
NichiconRS80E561MDN1
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial aluminum capacitor 20% 560muF 2.5V
United Chemi-ConAPSK2R5ELL561ME08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
描述
560 F 2.5 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 5mOhm 2000 Hrs 105C
2.5V 560uF Polymer 卤20% 5m惟 630mA@120Hz Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 560Uf, 2.5V, 20%, Radial; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):2.5V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm; Esr:0.005Ohmrohs Compliant: Yes |Nichicon RE50E561MDN1