Texas Instruments TPS3813K33DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页1 年前
Technical Drawing4 页2 年前
Technical Drawing4 页2 年前
Technical Drawing4 页4 年前
Technical Drawing2 页11 年前
Newark
Mouser
element14 APAC
LCSC
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
封装
3D下载
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
6
Reset Timeout
20 ms
20 ms
Undervoltage Threshold
2.93 V
2.87 V
2.87 V
Overvoltage Threshold
3 V
3 V
3 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Texas InstrumentsTPS3813J25DBVR
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVTG4
Processor Supervisory Circuit with Window-Watchdog Timer 6-SOT-23 -40 to 85
Analog DevicesMAX6730AUTSD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6731AUTSD3+T
Analog DevicesMAX6759UTTD3+T
Processor Supervisor 3.3V 1 Active Low/Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R
描述
Processor Supervisor 2.93V 1 Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R / IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-6
Power Management ICs (PMICs); TPS3813K33DBVR; TEXAS INSTRUMENTS; 6; 2.9 mm; 0 m; SOT-23
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813K33 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.93V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 3.3V 2.9mm 20ms Minimum 437mW
Processor Supervisory Ckt, 2.93V, Sot23; Threshold Voltage:2.93V; No. Of Supervisors/Monitors:1Monitors; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V; Reset Type:Active-Low, Open-Drain; Digital Ic Case:Sot-23; No. Of Pins:6Pins; Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TPS3813K33DBVR