TE Connectivity R10-E1X4-V700
Relay, E-mech, 4PDT, 5A, Ctrl-v 3-115DC, Vol-rtg 120/28AC/DC, 16 Pin, R10 Series
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE ConnectivityR10-E1M4-V700
Electromechanical Relay 4PDT 5A 24VDC 700Ohm Plug-In
TE ConnectivityR10-E2X4-V700
Electromechanical Relay 4PDT 5A 24VDC 700Ohm Through Hole
TE ConnectivityKHAU-17D12-24
Electromechanical Relay 120VAC 3.9KOhm 5A 4PDT (21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
PanasonicHC4-H-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Socketable
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
PanasonicNC4D-JP-DC24V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
描述
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 0.021A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, 4PDT, 120VAC, 30VDC, 5A; Contact Configuration: 4PDT; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 5A; Product Range: R10 Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 120VAC; Relay Terminals: Qui
R10-E1X4-V700=R10 Relay & Contactor Type: General Purpose Signal Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 5 A General Purpose Signal Relay DC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: R10-E1X4-V700 | Internal Number: 1-1393766-7 | TE Connectivity