Panasonic NC4D-JP-DC24V
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet14 页12 年前
element14
Farnell
Panasonic
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicNC4D-P-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
Relay, plug-in, 14-pin, bifurcated contacts, 4PDT, 5 A, mech indicator, label facility, 24 VDC
TE Connectivity5-1415026-1
General Purpose Relay 4PDT 240VAC 24VDC Plug-In Socket Mount
TE Connectivity9-1419111-3
24V AgNi 6A 4PDT (4 Form C) Plugin,22.5x28mm Power Relays ROHS
描述
General Purpose Relay, NC Series, Power, Non Latching, 4PDT, 24 VDC, 5 A
NC Series 5 A 4PDT 24 VDC Through Hole High Power Dual Contact Power Relay
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.03A (Coil), 24VDC (Coil), 720mW (Coil), DC Input, AC Output
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V | Panasonic Electronic Components NC4D-JP-DC24V
Electromechanical Relay 4PDT 4A 24VDC 800Ohm Through Hole
Power Relay; Series:NC; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Resistance:800ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:PC Board; Coil Current:5A; Coil Power VDC:720mW; Features:Bifurcated ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY, 4PDT, 24VDC, 4A, PC BOARD; Product Range:PANASONIC EW - NC Series; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:5A; Contact Voltage VAC:250V; Contact Voltage VDC:30V; Contact Configuration:4PDT; Coil Resistance:800ohm; Series:NC