TE Connectivity R10-E1M4-V700
Electromechanical Relay 4PDT 5A 24VDC 700Ohm Plug-In
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet5 页1 年前
Farnell
Master Electronics
TE Connectivity
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityR10-E2X4-V700
Electromechanical Relay 4PDT 5A 24VDC 700Ohm Through Hole
TE ConnectivityR10-E1X4-V700
RELAY, E-MECH, 4PDT, 5A, CTRL-V 3-115DC, VOL-RTG 120/28AC/DC, 16 PIN, R10 SERIES
TE Connectivity6-1393122-1
KHA Series Panel Plug-In Electromechanical Relay 4PDT 5A 24VDC 650Ohm Socket
TE ConnectivityKHAU-17D12-24
Electromechanical Relay 120VAC 3.9KOhm 5A 4PDT (21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
PanasonicHC4-H-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V / General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Socketable
Flat Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, Sealed type
描述
POWER RELAY, 4PDT, 5A, 24VDC, SOCKET; Contact Configuration:4PDT; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:5A; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:120V; Relay Terminals
POWER RELAY, 4PDT, 24VDC, PLUG IN; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:5A; Contact Voltage AC Nom:120V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:700ohm; Contact Configuration:4PDT
R10-E1M4-V700=R10 Power Relay Type:Industrial Panel Plug-In;Coil Magnetic System:Monostable, DC;Coil Power Rating Class:800 – 1000 mW;Coil Power Rating DC:900 mW;Coil Resistance:700 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 800 – 1000 mW 900 mW | Power Relay | TE Connectivity
Power Relay, 4Pdt, 24Vdc, Plug In; Contact Configuration:4Pdt; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Quick Connect; Coil Type:Dc Monostable; Relay Terminals:Quick Connect; Coil Resistance:700Ohm; Carry Current:7.5A; Depth:29.59Mm Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity R10-E1M4-V700