TE Connectivity KUP-5A55-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Farnell
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKRPA-5AG-120
KRPA Series 10 A SPDT 120 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-5A15-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Plain Case
TE Connectivity / AMP1393105-1
KRPA Series Panel Plug-In Electromechanical Relay 10A 120VAC 2250Ohm Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
NTE ElectronicsR48-5D10-24
Electromechanical Relay 24VDC 2.4KOhm 10A SPDT(31.12x19.28x29.11)mm THT General Purpose Relay
描述
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A SPDT( (73.7mm 38.89mm 55.55mm)) Bracket Industrial Relay
RELAY, E-MECH, SPDT, 10A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 240/28AC/DC, 9 PIN,
POWER RELAY, SPDT, 10A, 120VAC, PANEL
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Spdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:32V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-5A55-120
KUP-5A55-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 1 Form C SPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-5A55-120 | Internal Number: 6-1393118-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield