TE Connectivity KUP-5A15-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Plain Case
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Datasheet5 页1 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+302%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKUP-5A55-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
TE ConnectivityKRPA-5AG-120
KRPA Series 10 A SPDT 120 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE Connectivity / AMP1393105-1
KRPA Series Panel Plug-In Electromechanical Relay 10A 120VAC 2250Ohm Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
NTE ElectronicsR48-5D10-24
Electromechanical Relay 24VDC 2.4KOhm 10A SPDT(31.12x19.28x29.11)mm THT General Purpose Relay
TE Connectivity4-1393110-4
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A SPDT(38.9x35.7x48.4)mm Socket Industrial Relay
POWER/SIGNAL RELAY SPDT MOMENTARY 1700mW (COIL) 10A (CONTACT) 28VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
Power Relay 120VAC 2.25KOhm 10A SPDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
Phoenix Contact2834423
Electromechanical Relay 120VAC 10A SPDT(97x16x72)mm Socket Module Relay
PanasonicHC1-H-AC115V
Relays 115VAC 10A SPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay
描述
Power Relay 120VAC 10A SPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket
RELAY, E-MECH, SPDT, CUR-RTG 10A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 240/28AC/DC, 9 PIN, KUP
Socket, Power Relay, 10 A, 1 Pins, Solder, Quick Connect
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Spdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-5A15-120
KUP-5A15-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 1 Form C SPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-5A15-120 | Internal Number: 5-1393118-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield