TE Connectivity KUP-14A25-120
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Plain Case
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Newark
Farnell
3 个月趋势:
+12.24%
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TE ConnectivityKUP-14A35-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE ConnectivityKUP-14A35F-120
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Socket
TE Connectivity6-1393117-7
Relay, 3 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 1700 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 6-1393117-7
TE Connectivity / P&BKUP-14A15F-120
TE Connectivity9-1393109-9
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Tapped Core
PanasonicHP3-AC115V
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 3740mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Relay, 3 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 1700 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 9-1393117-9
描述
RELAY, 10 A, 120 VAC, 3PDT, 1.532 IN. L X 1.406 IN. W X 1.907 IN. H, 1700 OHMS
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
POWER RELAY, 3PDT, 120VAC, 10A, PLUG IN; Product Range:TE - KUP Series; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Contact Voltage VAC:240V; Contact Voltage VDC:32V; Contact Configuration:3PDT; Coil Resistance:1.7kohm; No. of Poles:3
Relay, 3Pdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14A25-120
KUP-14A25-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-14A25-120 | Internal Number: 8-1393117-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield