TE Connectivity KUP-14A35F-120
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Socket
Production
数据表和文档
Datasheet5 页1 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity6-1393117-7
Kup-14Ae5-120=Ku Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14AE5-120
TE ConnectivityKUP-14A45-120
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(38.89x35.7x49.99)mm Socket
TE Connectivity9-1393117-9
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 2700Mw (Coil), 10A (Contact), 28Vdc (Contact), Ac
TE Connectivity / P&BKUP-14A15F-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A 3PDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Tapped Core
PanasonicHP3-AC115V
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 3740mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
描述
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, 3PDT, 240VAC, 32VDC, 10A; Contact Configuration: 3PDT; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 10A; Product Range: KUP Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240V 06R3604
KUP-14A35F-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-14A35F-120 | Internal Number: 9-1393117-0 | TE Connectivity | Potter & Brumfield