TE Connectivity KUP-14A35-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
element14 APAC
JRH Electronics
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity6-1393117-7
Kup-14Ae5-120=Ku Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14AE5-120
TE ConnectivityKUP-14A25-120
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Plain Case
TE ConnectivityKUP-14A45-120
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(38.89x35.7x49.99)mm Socket
TE Connectivity / P&BKUP-14A15F-120
TE Connectivity9-1393109-9
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Tapped Core
PanasonicHP3-AC115V
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 3740mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
描述
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, 3Pdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14A35-120
KUP-14A35-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-14A35-120 | Internal Number: 8-1393117-7 | TE Connectivity | Potter & Brumfield