TE Connectivity CRGH0603F10K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 10000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet8 页7 年前
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 10000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0710KL
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1622829-1
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1622829-1
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-1010KL
Resistor Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
TE ConnectivityCRGH0603F10K
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
RESISTOR, THICK FILM, 0603 CASE, 10KOHM +/-1% 0.2W +/-200PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 10 Kohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] |Neohm Te Connectivity CRGH0603F10K
SMD Resistor 0603 10KΩ ±1% 1/5W ±100ppm/℃
Surface Mount Resistors, Power Resistor, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, 1 %, Thick Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 10K Ω, .2 W, Neohm CRGH
RES, 10K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Toleran
Special Order: CRGH0603 1% 10K 0.2W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F10K | Internal Number: 9-1879505-1 | TE Connectivity | NEOHM