Vishay CRCW060310K0FKEB
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
element14 APAC
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.47%
SnapEDA
下载
Authorized Distributors
4
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0710KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1622829-1
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1622829-1
Yageo GroupRC0603FR-1010KL
Yageo GroupAC0603FR-0710KL
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
描述
Avnet Japan
CRCW Series 0603 10 kOhm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 10KOHM, 100mW, 1%, FULL REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 10kOhm 卤100ppm/C
RES, THICK FILM, 10K, 1%, 0.1W, 0603, RE; RES, THICK FILM, 10K, 1%, 0.1W, 0603, REEL; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:10kohm; Voltage Rating:75V; Available until stocks are exhausted Alternatives available