TE Connectivity CRG0805F750R
CRG Series 0805 750 Ohm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Newark
Master Electronics
TE Connectivity
X-ON
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07750RL
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13750RL
PanasonicERJ-6ENF7500V
Resistor Thick Film 0805 750 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupAC0805FR-07750RL
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRG0805F750R
描述
Thick Film Resistors - SMD CRG0805 1% 750R
Res, 750R, 0.1%, 0.125W, 0805/thick Film; Resistance:750Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:thick Film; Resistor Type:general Purpose; Product Length:2Mmrohs Compliant: Yes
CRG0805 1% 750R Resistance Value: 750 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 750 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0805F750R | Internal Number: 1623281-1 | Alias Number: CRG0805F750RJIT | TE Connectivity | NEOHM