ROHM MCR10EZPF7500
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
LKR
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF7500 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
27,196
Authorized Distributors
2
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07750RL
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-07750RL
TE ConnectivityCRG0805F750R
CRG Series 0805 750 Ohm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0805FR-13750RL
PanasonicERJ-6ENF7500V
Resistor Thick Film 0805 750 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 750Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃
750¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*650¦Ìm