TE Connectivity CRG0402F300R
Res Thick Film 0402 300 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
3 个月趋势:
-100%
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07300RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 300Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 300 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07300RL
Res Thick Film 0402 300 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-07330RL
Res Thick Film 0402 330 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F270R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 330 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F300R
描述
62.5mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 300Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 300ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 300R
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 300R
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,300R 1% 0.063W
Special Order: CRG0402 1% 300R Resistance Value: 300 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 300 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F300R | Internal Number: 4-1676480-7 | TE Connectivity | NEOHM