TE Connectivity CRG0402F270R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Master Electronics
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07270RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07270RL
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-07243RL
Res Thick Film 0402 243 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 255 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 249 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F270R
PanasonicERJ2RKF2700X
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 270Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 270R
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 270R
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,270R 1% 0.063W
Special Order: CRG0402 1% 270R Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F270R | Internal Number: 4-1676480-0 | TE Connectivity | NEOHM