KOA Speer RK73H1ETTP2700F
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+60.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07270RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F270R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupAC0402FR-07270RL
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-07243RL
Res Thick Film 0402 243 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 255 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
270 Ohm ±1% 0.1W 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Chip Resistor
RK73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 270Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 270ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - Smd 270 Ohm 50 Volt 1% 1
Res, 270R, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP2700F