TE Connectivity CRG0402F160K
160K ohm, Surface Mount General Purpose Resistor, Thick Film, 0402, .063 W, 1 %,
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页1 年前
IHS
Electro Sonic
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07160KL
RC Series 0402 0.063 W 160 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402FR-07150KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 150kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 165kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 150K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 154K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 169K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0402 160K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 160000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 160 kohm, 63 mW, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 160K
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 160K
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,160K 1% 0.063W
RES, 160K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:160kohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 1% 160K Resistance Value: 160K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 160K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F160K | Internal Number: 1-1676480-6 | TE Connectivity | NEOHM