KOA Speer RK73H1ETTP1543F
Res Thick Film 0402 154K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.76%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07154KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 154kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07150KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 150kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 165kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F160K
160K ohm, Surface Mount General Purpose Resistor, Thick Film, 0402, .063 W, 1 %,
TE ConnectivityCRG0402F150K
Res Thick Film 0402 150K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res General Purpose Thick Film 0402 154k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 154kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 154kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 154000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 154KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H1ETTP 1543F