TE Connectivity CRG0402F150R
CRG Series 0402 0.063 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/C SMT Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
TE Connectivity
Electro Sonic
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2009-09-20
相关零件
Yageo GroupAC0402FR-07150RL
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07150RL
Yageo RC0402FR-07150RL Resistor 0603 SMD 150 Ohm precision thick film
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-13150RL
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 158 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 140 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0402F150R
TE Connectivity / AMP1-1676480-7
Res Thick Film 0402 160 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 150R
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 150R
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,150R 1% 0.063W
RES, 150R, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:150ohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Resistance:150Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:-; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 1-1676480-4.
Special Order: CRG0402 1% 150R Resistance Value: 150 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 150 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F150R | Internal Number: 1-1676480-4 | TE Connectivity | NEOHM