TE Connectivity CPF0603F36K5C1
Res Thin Film 0603 36.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Medical T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页1 年前
Datasheet3 页18 年前
Datasheet3 页19 年前
Electro Sonic
IHS
TE Connectivity
Master Electronics
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603FRE0736K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE0733KL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 33kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP1-1879338-6
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, Cpf Series, 38.3 Kohm, 63 Mw, 1%, 60 V
Yageo GroupRT0603FRE0738K3L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 38300ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 36K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thin Film 0603 39K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603F36K5C1
TE Connectivity / AMP1-1879338-7
Res Thin Film 0603 39.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 36500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 36.5 Kohm, 63 Mw, - 1%, 60 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Special Order: CPF 0603 36K5 1% 50PPM 1K RL Resistance Value: 36.5K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 36.5K Ω Thin Film Precision Resistor 1 % | Part Number: CPF0603F36K5C1 | Internal Number: 1-1879338-4 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 36K5, 1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 36.5kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Climatic Category: 55/125/55; External Depth: 0.45mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 120V; Resistor Mounting: Surface Mount Device