Yageo Group RT0603FRE0736K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
3 个月趋势:
+29.31%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 36.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0736K5L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 36.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 36.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0736K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-1336K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 36500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3EKF3652V
Res Thick Film 0603 36.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 36.5kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 36.5KΩ ±1% 1/10W ±50ppm/℃
Thin Film Res - 0603 365000Ohms 1% 50PPM
Res, 36K5, 1%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:36.5Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603FRE0736K5L