TE Connectivity CPF0402B9K09E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 9090ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页1 年前
Datasheet1 页16 年前
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Introduction Date2009-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicERA-2AEB9091X
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 9090ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD079K09L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 9.09kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB912X
Res Thin Film 0402 9.1K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA2AEB822X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 8.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B9K09E1
描述
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 9.09 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V
PRECISION THIN FILM SMNT RESTR 0402 CASE 9.09KOHM +/-0.1%.063W +/-25PPM/C
CPF 0402 9K09 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 9.09K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 9.09K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0402B9K09E1 | Internal Number: 3-1879215-4 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 9K09, 0.1%, 0.063W, 0402, THIN FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 9.09kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)