Panasonic ERA-2AEB9091X
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 9090ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Newark
JRH Electronics
Panasonic SCT
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.23%
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,345
Authorized Distributors
6
Resistance
9.09 kΩ
9.09 kΩ
9.09 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
相关零件
Yageo GroupRT0402BRD079K09L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 9.09kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB822X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 8.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB8451X
Res Thin Film 0402 8.45K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERA2AEB8871X
Res Thin Film 0402 8.87K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0402BRD078K45L
Res Thin Film 0402 8.45K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD078K2L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 8.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thin Film 0402 9.09K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
ERA Series 0402 9.09 kOhm ±0.1% 0.063 W ±25 ppm/°C Thin Film Chip Resistor
Thin Film Resistor,Chip,0402,1/16W, 0.1% 9.09Kohm
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.063W, 9090½, 0.1%, 0402, RoHS
Panasonic SCT
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERA-2A 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 9.09kOhm 卤25ppm/C
Panasonic ERA2AEB9091X - High Precision Chip Resistors
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/16W 0402
Res, Metal Film (Thin Film), 9.09Kohm, 0.1%, 0.063W; Resistance:9.09Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-2AEB9091X.