TE Connectivity CPF0402B1K21E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1210ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页4 年前
Datasheet1 页16 年前
IHS
Newark
Electro Sonic
TE Connectivity
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,448
Authorized Distributors
6
Resistance
1.21 kΩ
1.21 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
PanasonicERA-2AEB1211X
Res Thin Film 0402 1.21K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402BRD071K21L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1210ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 1.21K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1210ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERA-2AEB112X
Res Thin Film 0402 1.1K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB1151X
Res Thin Film 0402 1.15K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B1K21E1
描述
Res Thin Film 0402 1.21K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 1.21 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V |Neohm Te Connectivity CPF0402B1K21E1
PRECISION THIN FILM SMNT RESTR 0402 CASE 1.21KOHM +/-0.1%.063W +/-25PPM/C
1.21K Ω, Thin Film, Precision Resistor Resistor, .1 %, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, .063 W, ±25 ppm/°C, Neohm CPF
RES, 1K21, 0.1%, 0.063W, 0402, THIN FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1.21kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
CPF 0402 1K21 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.21K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.21K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: 5-1879214-3 | Internal Number: 5-1879214-3 | Alias Number: CPF0402B1K21E1 | TE Connectivity | NEOHM