TE Connectivity CPF-A-0805B75RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 75Ohm, 0.1% +/-Tol, -25, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet8 页7 年前
Datasheet8 页7 年前
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,953
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicERA-6AEB750V
Res Thin Film 0805 75 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCPF0805B75RE1
Res Thin Film 0805 75 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA6AEB680V
Res Thin Film 0805 68 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB820V
Res Thin Film 0805 82 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thin Film 0805 75 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 75R, 0805
75 Ω, Thin Film, Precision Resistor Resistor, .1 %, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, Resistance Class Up to 1kΩ, .1 W, ±25 ppm/°C, Solder
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 75R, 0805; Res; RES, THIN FILM, AEC-Q200, 75R, 0805; Resistance:75ohm; Voltage Rating:100V; Resistor Case Style:0805 ^2012 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Range
Special Order: CPF A 0805 75R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 75 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 75 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0805B75RE1 | Internal Number: 1-2176217-7 | TE Connectivity | NEOHM