Panasonic ERA-6AEB750V
Res Thin Film 0805 75 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD0768RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 68Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB680V
Res Thin Film 0805 68 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB820V
Res Thin Film 0805 82 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB80R6V
Res Thin Film 0805 80.6 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD0780R6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 80.6ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0782RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 82Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 75ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thin Film 0805 75 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Thin Film Chip Resistors, High Reliability / Type 6A 0805 / 0,1% / 75 Ohm / 0,12
SMD Thin Film Res. 0805 0,125W 0,1% 75R
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 75½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERA-6A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 75Ohm ±25ppm/C
RESISTOR SMD THIN FILM 0805 0.1% 75OHM
RES, METAL FILM (THIN FILM), 75 OHM, 0.1%, 0.125W; Resistance:75ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Product Range:ERA-6A SeriesRoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 75 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805