TE Connectivity 36502AR15JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 250MHz 50Q-Factor 400mA 0805 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,244
Authorized Distributors
6
Inductance
150 nH
150 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
400 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
560 mΩ
560 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 250mOhm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 350mOhm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 150nH 5% 100MHz 30Q-Factor Air 390mA 470mOhm DCR 0805 Embossed T/R
Wirewound Inductor, 150 nH, 0.56 ohm, 1 GHz, 400 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor RF Wirewound 0.15uH 5% 25.2MHz 45Q-Factor Ceramic 0.58A 0.7Ohm DCR 1008 T/R
描述
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.15 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.4 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
INDUCTOR, R15, 5%, 0805 CASE; Inductance: 150nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.56ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 920MHz; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 1.52mm; External Length / Height: 2.29mm; External Width: 1.73mm; Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C
3650 0805 0.15uH 5% 2K RL Inductance: .15 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 400 mA DC Resistance: .56 Ω Package Size Code: 0805 0.15 µH High Frequency 400 mA .56 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502AR15JTDG | Internal Number: 4-1624113-9 | TE Connectivity | Sigma