Murata LQW2BHNR15J03L
Inductor RF Chip Wirewound 150nH 5% 100MHz 30Q-Factor Air 390mA 470mOhm DCR 0805 Embossed T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Future Electronics
Arrow.cn
Geoflip
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW2BHNR15J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 350mOhm DCR 1008 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 1008 Blister Plastic T/R
Wirewound Inductor, 150 nH, 0.56 ohm, 1 GHz, 400 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor RF Wirewound 0.15uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ferrite 0.4A 0.56Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 250mOhm DCR 1210 T/R
描述
LQW2 Series 0805 150 nH ±5 % 390 mA 0.47 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor, 150Nh, 350Mhz, 0.39A, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata LQW2BHNR15J03L
Fixed Inductors 0805 0.15uH +/-5% Chip Inductor
INDUCTOR, 150NH, 350MHZ, 0.39A, 0805; Available until stocks are exhausted Alternatives available